MIL Club BODY & MIND

Spinning®

PILATES

PILATES je metoda tělesného cvičení, která byla vyvinuta a propracována na začátku 20. století Josephem Pilatesem v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických. Pilates nazval svou metodu kontrologie (od slovesa kontrolovat nebo také řídit - angl. to control - a řecké přípony –logia); byl totiž přesvědčen, že je možné využít mysl k tomu, aby kontrolovala (a řídila) svaly. Cílem Pilatesovy metody je zlepšit kontrolu nad svým tělem, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost. (Wikipedie)

Aby bylo cvičení PILATES pro klienta bezpečné a hlavně dle jeho přání úspěšné, je důležité ovládat a správně zařazovat v každém pohybu tyto základní pricipy Pilates.


5 základních principů PILATES:

  1. Dýchání
  2. Postavení hlavy a krční páteře
  3. Stabilizace lopatky
  4. Postavení hrudního koše
  5. Postavení pánve spojené s aktivací středu

JÓGALATES

JÓGALATES vzájemně kombinuje jógu a Pilates. Jóga se zaměřuje na koncentraci dýchání, ohebnost, vnitřní vyrovnanost a duševní i tělesnou harmonii. A při cvičení Pilates se zase vychází z našeho hlubokého stabilizačního systému, kde se postupně pracuje na silovém tréninku, který napomáhá ke zpevnění a správnému držení těla. Právě svou kombinací přinášejí obě metody optimální výsledky jak po fyzické, (ohebnost, síla, zlepšení držení těla, úprava hmotnosti) tak i po psychické stránce.


Instruktor BODYSTYLING Iveta

BODYSTYLING

BODYSTYLING je intenzivní cvičení jak s vlastní vahou těla tak i s nářadím

Tento intenzivní trénink se většinou doporučuje klientům, kteří chtějí zhubnout a zdravě posílit svalové partie celého těla.


POWERJÓGA

POWERJÓGA tvaruje a formuje svaly, zvyšuje průžnost těla a osvěžuje naši mysl.

POWERJÓGA vychází z hathajógy. Vznikla zhruba v 80. letech 20. století ve Spojených státech. Rozdíl mezi jógou a powerjógou je v tom, že v józe je hlavní náplní uvědomění si svého života, ducha a těla, meditace a pomalé střídání jednotlivých pozic. Ale POWERJÓGA nám přidává k józe sílu a pružnost v provedení jednotlivých cviků. POWERJÓGA se neřídí přesným dodržovánm pravidel klasické jógy, jen si od ní vypůjčila pozice. Jedná se tedy o komplexní procvičení celého těla, kdy při tomto cvičení dochází k formování postavy zeštíhlením, k úbytku podkožního tuku uvolněním energetických drah v těle a především k mentálnímu uvolnění a získání soustředěné mysli.


SPIN®, Spinner®, Spinning®, Spinning logo® jsou registrované ochranné známky vlastněny a používány výhradně společností Mad Dogg Athletics, Inc.

Copyright © 2014-2020 Ivana Spáčilová,  webdesign a fotografie © fotobarak.cz 2014-2020